ČESKÁ REPUBLIKA NA POHÁRU INTERCUP 2023 ZÍSKALA STŘÍBRNÉ MEDAILE
Muži
Reprezentace
18. 12. 2023

ČESKÁ REPUBLIKA NA POHÁRU INTERCUP 2023 ZÍSKALA STŘÍBRNÉ MEDAILE

Ve víkendovém klání na mezinárodním turnaji Intercup 2023 ve vodním pólu se Česká republika postavila proti týmům Moravy, Litvy a Moldavska. Zápas, který rozhodoval o druhém místě, přinesl ohromující drama, když český tým čelil odhodlaným Moldavcům. Češi však nakonec soupeři podlehli těsně 9:10.

 

Zpočátku se zdálo, že Česká republika bude mít zápas pevně ve svých rukou, ale Moldavsko předvedlo neuvěřitelný obrat a otočilo vývoj utkání ve svůj prospěch. Rozhodující se ukázala druhá a třetí čtvrtina, kterou Moldavci ovládli 1:2 a 1:3 resp. V poslední části hry se Čechům podařilo vyrovnat skóre, následně však soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů, na což dokázal náš výběr odpovědět až v samotném závěru pouze jednou brankou. Zlaté medaile si tedy odváží Moldavsko.

I přesto, že náš reprezentační tým skončil na druhém místě, je třeba ocenit bojovný duch a sportovní výkony českých hráčů. Turnaj Intercup 2023, že vodní pólo v České republice má silné základy a perspektivní budoucnost. Z individuálních ocenění se radovali nakonec hned dva čeští hráči: Radim Vildomec se stal nejlepším střelcem turnaje a jako nejlepší brankář byl vyhlášen Radim Staněk. Cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Moldavský hráč č. 3 Pavel Usaciov.

Morava sice obsadila 4. místo, ale i přesto se jednalo o hodnotný sportovní zážitek a příležitost pro hráče zdokonalit své schopnosti na mezinárodní scéně. Pro oba české výběry to znamená spousty nových cenných zkušeností, které si hráči mohou přenést jak do domácích soutěží, tak i případně do dalších zápasů na mezinárodní úrovni.

sociální sítě

Partneři