1. turnaj - Strakonice
STR
DEC
7
12
STR
SLP
6
11
STR
HRK
16
8
STR
STP
13
3
1. liga žen - základní část
STR
STP
16. 12.
10:00
STR
STP
16. 12.
13:00
1. liga mužů - základní část
OLO
STR
16. 12.
11:25
PRE
STR
16. 12.
19:30
Pohár ČSVP mladších žáků a žákyň
STR
OLO
16. 12.
13:35
STR
SLP
16. 12.
16:55
STR
STP
17. 12.
09:30
NÁVRAT EU NATIONS DO ČESKA V PODOBĚ TURNAJE JUNIORŮ
Muži
Reprezentace
Dorost
LEN
24. 10. 2023

NÁVRAT EU NATIONS DO ČESKA V PODOBĚ TURNAJE JUNIORŮ

Z jedné evropské soutěže do druhé! Dozvuky Challenger Cupu pomalu odeznívají, a tak se pojďme přesunout na další soutěž mezinárodního formátu, a to EU Nations juniorů. „EÚčka“ se do České republiky vrací po roční odmlce. Poslední turnaj tohoto typu se konal v pražském Podolí v září minulého roku, přičemž se jednalo o EU Nations Women Clubs. Na nově opravený bazén Za Lužánkami v Brně o víkendu zavítá celkem 12 národních týmů, které se porvou o medailové pozice. Nováčky na tomto typu soutěže budou Saúdská Arábie a Estonsko, tak se nechme překvapit, s jakými výsledky vyrukují proti svým soupeřům.

Mužstva byla rozdělena do čtyř skupin, přičemž los dopadl následovně:

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Estonsko

Wales

Lotyšsko

Skotsko

Moldavsko

Česká republika

Slovensko

Saudská Arábie

Rakousko

Irsko

FFBN

Anglie

 

Družstva v každé skupině budou hrát systémem každý s každým. Po odehrání kola vytvoří 4 vítězové skupin skupinu E, 4 týmy na druhých místech vytvoří skupinu F a týmy na 3. místě skupinu G. Tyto skupiny pak budou hrát další kolo (opět každý s každým), které rozhodne o konečném umístění:

Skupina E:    1. – 4. místo

Skupina F:    5. – 8. místo

Skupina G:    9. – 12. místo

 

Na posledních EU Nations juniorů obsadil český národní tým šesté místo. Tehdy mu však byl do skupiny přidělen národní tým Moldavska, který celý turnaj nakonec vyhrál, a Češi nepostoupili do boje o medailové pozice. S aktuálními soupeři ve skupině je ovšem vysoce pravděpodobné, že se náš národní tým dostane do skupiny E, která bude bojovat o 1. – 4. místo. Doufejme tedy, že trenérská dvojice Kostelník/Dittmer naordinuje hráčům takovou taktiku, která přinese zisk medailí, ideálně těch zlatých.

Všechna utkání budou vysílaná na YouTube kanále „české vodní pólo“ a on-line zápis bude zprostředkován na našich stránkách. O denním programu Vás budeme informovat na našem facebookovém profilu a Instagramu.

ČEŠI, DO TOHO!!!

sociální sítě

Partneři