1. turnaj - Strakonice
STR
DEC
7
12
STR
SLP
6
11
STR
HRK
16
8
STR
STP
13
3
1. liga žen - základní část
STR
STP
16. 12.
10:00
STR
STP
16. 12.
13:00
1. liga mužů - základní část
OLO
STR
16. 12.
11:25
PRE
STR
16. 12.
19:30
Pohár ČSVP mladších žáků a žákyň
STR
OLO
16. 12.
13:35
STR
SLP
16. 12.
16:55
STR
STP
17. 12.
09:30
SLAVIA PRAHA OBHÁJILA TITUL V POHÁRU MLADŠÍCH DOROSTENCŮ!
Muži
Dorost
16. 10. 2023

SLAVIA PRAHA OBHÁJILA TITUL V POHÁRU MLADŠÍCH DOROSTENCŮ!

Slávisté se podobně jako loni stali držiteli poháru ml. dorostenců, když v napínavém utkání porazili AJ Strakonice 10:9. Rozhodující branku vstřelil vteřinu před koncem Vojtěch Němec. Bronzové medaile si odnesl Hradec Králové, který díky lepšímu vzájemnému utkání předběhl SK Děčín.

Hned na úvod turnaje jsme se dočkali překvapení v podobě vítězství Steppu nad Hradcem Králové. Pražané diktovali tempo hry tři čtvrtiny hrací doby a na konci třetí osmiminutovky vedli 7:2. Hradečtí ale dokázali v poslední čtvrtině srovnat skóre na 7:7 a tak následovaly pokutové hody. Z nich se však nakonec radoval Stepp.

Hradec Králové byl jedním z protagonistů v dalším vyrovnaném utkání, přičemž jejich soupeřem byl tentokrát Děčín. Zpočátku utkání se jim ale příliš nedařilo a již v poločase prohrávali 2:6. Do finálního hvizdu však neinkasovali jediný gól a vstřelili čtyři branky, čímž dotáhli utkání opět do penaltového rozstřelu. V něm byli nakonec úspěšnější a zvítězili celkem 8:7.

Posledním vyrovnaným sobotním zápasem bylo moravské derby Brno – Přerov. Kometa si vybudovala na začátku utkání čtyř gólový náskok, který následně začali Hanáci stahovat. Brňanům se povedlo dovést utkání do vítězného konce a připsali si první body v letošní sezóně.

 

Neděle nabídla hned několik zápasů, ve kterých se rozhodovalo o konečném pořadí. Ve slávistickém derby Hradec – Praha zprvu vedli Pražané, avšak kvůli neúspěšné třetí čtvrtině se Hradec opět dostal do penaltového rozstřelu, a to již potřetí za tento víkend. V něm vítěznou branku vstřelil Jan Šubrt, a tak se o titulu mělo rozhodnout v utkání se Strakonicemi.

Poslední zápas víkendu se tak ukázal jako rozhodující. Strakonice do něj vstupovaly se dvěma drobnými výhodami: na rozdíl od Slavie Praha nehráli v neděli žádný zápas, tudíž vstupovali do utkání naplno připravení. Druhou výhodou byla dominance ve všech dosavadních utkáních, ve kterých se jim dařilo jednoznačně vítězit (s výjimkou utkání s Děčínem, které vyhráli „pouze“ 6:8).

Během zápasu se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, načež se slávistům podařilo ve třetí osmiminutovce odskočit na rozdíl tří branek. Jihočeši se v poslední části hry vzepřeli k bojovnému odporu a povedlo se jim otočit vývoj zápasu na 9:8 v jejich prospěch. Minutu a půl před koncem srovnal skóre nejlepší střelec sešívaných Arseny Pashkovsky. V samotném závěru byl vyloučen strakonický tahoun Timohty Přibyl. Míč při přesilovkovém kolotoči doputoval k Vojtěchu Němcovi, který gólovou střelou v poslední sekundě rozhodl o vítězství Slavie.

 

Konečné pořadí všech týmů tak vypadá následovně:

1. SK Slavia Praha

2. AJ Strakonice

3. Hradec Králové

4. SK Děčín

5. UKVP Stepp Praha

6. SKP Kometa Brno

7. KVP Přerov

 

První čtveřice týmů tvoří členy I. ligy ml. dorostenců, zatímco Stepp, Kometa a Přerov budou soupeřit v II. lize ml. dorostenců. První turnaj se koná 25. – 26. listopadu.

sociální sítě

Partneři