ČESKÁ MLÁDEŽNICKÁ REPREZENTACE SKONČILA NA 9. MÍSTĚ V TURNAJI EU NATIONS MUŽŮ
Muži
Reprezentace
U19
LEN
11. 12. 2023

ČESKÁ MLÁDEŽNICKÁ REPREZENTACE SKONČILA NA 9. MÍSTĚ V TURNAJI EU NATIONS MUŽŮ

V uplynulém víkendu se v brněnském bazénu „Za Lužánkami“ odehrál vzrušující mezinárodní turnaj, který přilákal pozornost fanoušků vodního póla z celého světa. Dvanáct odhodlaných mužstev, včetně týmu Baskicka a Spojených států amerických, se utkalo ve vyrovnaných zápasech plných vášně a taktického mistrovství.

Česká republika byla na turnaji reprezentována převážně mladými talentovanými hráči do devatenácti let, kteří se momentálně připravují na nadcházející Mistrovství Evropy. Ve skupině se český tým střetl se dvěma silnými soupeři, Polskem (3. místo) a Švédskem (5. místo). I přes statečný výkon se jim nepodařilo překonat tyto týmy, což je posunulo do skupiny G, ve které svedly boj o 9. – 12. místo.

 

Napínavý boj o pozice: Češi zdolávají Wales, Finsko a Velkou Británii

Český tým však ukázal svou sílu a odhodlání v boji o konečné umístění. V souboji s týmy Walesu, Finska a Velké Británie se naši mladí hráči prezentovali skvělým výkonem a dokázali tuto skupinu ovládnout.  

Utkání s Walesem se neslo v relativně poklidném duchu. Soupeři se sice dařilo s českým výběrem držet krok v prvním poločase, avšak v třetí části hry jsme dokázali odskočit na rozdíl šesti branek. V samotném závěru pak již Velšané korigovali na konečných 14:19. V zápase se vyznamenal Jakub Pechman, kterému se podařilo vsítit celkem 4 branky.

Zápas s Finskem měl poněkud vlažný start, kdy se diváci mohli v první čtvrtině těšit pouze ze dvou gólů na obou stranách. V druhé části hry se však našim reprezentantům podařilo odskočit o tři branky, v třetí osmiminutovce jsme vedli 10: 5. Poslední část hry sice ovládl soupeř, nicméně i tak se z vítězství 13:9 radovali naši borci. Skvělé brankářské zákroky předvedl během celého utkání Vojtěch Procházka.

Nejtěžší chvíle přišly v zápase s Velkou Británií, který skončil těsným vítězstvím 19: 18. Rozhodující okamžiky patřily Ivanu Schonwalderovi, který vteřinu před koncem zápasu vstřelil vítězný gól. Krátce předtím se vyznamenal brankář Maxim Búry který zneškodnil penaltu britského hráče.

Tímto výsledkem ukázali mladí čeští reprezentanti nejen svou sportovní kvalitu, ale také odhodlání a bojovnost. Těšíme se na další jejich vystoupení na kvalifikaci na mistrovství Evropy a budeme s nimi fandit v jejich budoucích sportovních výzvách.

 

Celý turnaj nakonec ovládl silný tým z Baskicka, v jehož řadách působí i někteří hráči z nejvyšší španělské soutěže. Na druhém místě skončilo Moldavsko, které si zároveň přivlastnilo i jednu individuální cenu. Hráč č. 10 Constantin Marian získal ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. Nejlepším brankářem se stal Michal Diakonóv (Polsko) a cenu pro nejlepšího střelce obdržel Peio Garaizar Hernandez (Baskicko).

sociální sítě

Partneři