ČESKÁ REPUBLIKA PO 26 LETECH OPĚT NA MISTROVSTVÍ EVROPY
Muži
Ženy
Reprezentace
U15
ME
26. 6. 2023

ČESKÁ REPUBLIKA PO 26 LETECH OPĚT NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Česká republika má za sebou náročný víkend, během kterého tři reprezentační výběry odehrály celkem 10 zápasů.

Jako první začněme seniorským družstvem žen: Po dlouhých 26 letech budeme mít možnost sledovat českou ženskou reprezentaci na evropském šampionátu. Svěřenkyně trenéra Marka Fügnera v srbském Novim Sadě porazily Ukrajinu přesvědčivě 13:7, načež pak prohrály s domácími 12:22 a postupují na mistrovství Evropy z druhého místa. Turnaj se koná příští rok v lednu v izraelské Netanyi.

Zápis: https://len.microplustimingservices.com/LENEuro2024QW/index_web.php?cal=1

 

Reprezentace žen do patnácti let stále bojuje na ME v Záhřebu. Po přesvědčivé výhře 18:9 nad Ukrajinou následovala smolná prohra 7:9 s Rumunskem. Dnes jsme v boji o druhé místo nastoupili proti Irsku, se kterým jsme museli v třetí čtvrtině stahovat třígólové manko. Zápas nakonec skončil remízou 13:13, avšak díky lepšímu gólovému rozdílu jsme obsadili druhé místo ve skupině. K postupu do čtvrtfinále musíme porazit vítěze z dnešního derby Srbsko – Chorvatsko. Jako opora nám na tomto turnaji slouží naše kapitánka Jolana Chodlová, která ve třech utkáních nasázela soupeřům 16 gólů.

Zápis: https://len.microplustimingservices.com/lenu15wpc2023w/index_web.php?cal=1

 

Mužská reprezentace U15 se na Labe Cupu v Děčíně může pyšnit pouze jednou výhrou v pěti zápasech. Po prohře s Rakouskem 3:8 následovala další těsná prohra se Slovinskem 5:6, načež jsme podlehli i Dolnímu Sasku 5:9 a v derby se Slovenskem 5:18. Poslední utkání jsme nakonec dovedli do vítězného konce, když jsme porazili Litvu 8:7. Nutno vyzdvihnout výkony Nathana Bauera, nejlepšího českého střelce a 4. nejlepšího střelce turnaje (12 gólů v 5 utkáních).

Zápis: https://csvp.cz/zapasy/labe-cup-2023?is2=1

 

sociální sítě

Partneři